kontakt@katarzynadul.pl

O mnie

Witam Cię serdecznie!

Mam na imię Kasia i jestem psychodietetykiem, psychologiem, dietetykiem i terapeutą motywującym. Od ponad czterech lat pomagam gównie kobietom w zmianie nawyków żywieniowych, w odzyskaniu kontroli nad jedzeniem oraz w realizacji celów zdrowotnych i dotyczących sfery osobistej. Jestem głęboko przekonana, że sposób odżywiania i masa ciała są wypadkową tego, co dzieje się na głębszym poziomie – myśli, emocji, przekonań.

Skąd wzięło się moje zainteresowanie psychologią odżywiania się? Jest to proces, który uruchomił się gdy jeszcze byłam nastolatką. Wówczas próbowałam różnych metod, sposobów odżywiania na to, aby dobrze czuć się we własnym ciele. Efekty oczywiście były, jednak ciekawiło mnie co zrobić, aby zachować je na stałe. To były czasy gdy nie istniało pojęcie psychodietetyki, a wiedza z obszaru zdrowego odżywiania nie była tak dostępna, jak teraz. Wybierając pierwszy kierunek studiów poszłam za swoimi zainteresowaniami i zdecydowałam się na kierunek związany z żywieniem – studiowałam Technologię Żywności i Żywienie Człowieka. W trakcie studiów czułam, że samo żywienie to dla mnie za mało, a od dawna interesowałam się psychologią. Będąc na trzecim roku studiów dziennych rozpoczęłam studia na kierunku Psychologia, również stacjonarnie. Uczelnie znajdowały się na dwóch krańcach Warszawy, więc w tamtym czasie wymagało to ode mnie dużego zaangażowania. Studiowanie Psychologii to był zdecydowanie dobry wybór, pamiętam z jaką pasją uczyłam się do sesji. Na ostatnim roku Psychologii rozpoczęłam podyplomowe studia z Poradnictwa dietetycznego, a swoją pracę magisterską poświęciłam tematyce samooceny i zachowań jedzeniowych u kobiet z nadwagą i otyłością.W kolejnych latach poszerzyłam swoje wykształcenie m.in. o podyplomowe studia z Psychodietetyki, Studium Dialogu Motywującego. Dokładny opis moich kwalifikacji znajdziesz niżej. Szukałam kolejnych kursów, szkoleń, podyplomówek, aby lepiej rozumieć i więcej widzieć. Obecnie czuję, że moje wykształcenie jest na tyle szerokie, że mogę efektywnie pomagać.

MOJE WYKSZTAŁCENIE
I DOŚWIADCZENIE

Nie ma co ukrywać – lubię się uczyć 🙂 Dużo energii i serca włożyłam w swoje przygotowanie merytoryczne. Ukończyłam dwa kierunki studiów, trzy kierunki studiów podyplomowych i kilka solidnych szkoleń, wciąż chodzę na szkolenia, kursy, konferencje branżowe, superwizuję swoją pracę, czytam dużo książek i publikacji. Równie dużo wyniosłam ze spotkań indywidualnych z moimi klientami, słuchając historii, szukając z nimi najlepszych rozwiązań, wspierając ich w zmianach. Dzięki temu wypracowałam własny sposób pracy, integrujący moje wykształcenie oraz doświadczenie i jeszcze lepiej rozumiem oraz efektywniej pomagam.

Ukończyłam:

  • Psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • Technologię Żywności i Żywienie Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
  • Poradnictwo dietetyczne – studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia
  • Psychodietetykę – studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS
  • Coaching Zdrowia i Żywienia – studia podyplomowe w Collegium Civitas
  • kurs Diet Coachingu akredytowany przez Izbę Coachingu
  • dwuletnie Studium Terapii Motywującej przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej oraz uzyskałam tytuł certyfikowanego Terapeuty Motywującego Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej
  • Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania organizowane przez Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania
  • szkolenie z zakresu Racjonalnej Terapii Zachowania organizowany przez Pracownię RTZ
  • szkolenia z interpretacji badań laboratoryjnych, dietoterapii chorób o podłożu autoimmunizacyjnym, postępowania żywieniowego w insulinooporności, bilansowania diet roślinnych, interwencji żywieniowych w zaburzeniach łaknienia

Posiadam ponad czteroletnie doświadczenie w pracy indywidualnej. Zdobywałam je w poradniach dietetycznych i psychologiczno-psychiatrycznych.

Moje dalsze plany rozwoju zawodowego wiążę ze zdobyciem kompetencji do pracy jako psychoterapeuta. Jestem w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

PRYWATNIE

Dbam o relacje z bliskimi mi ludźmi, uwielbiam długie rozmowy, szczególnie przy dobrej kawie. Dużo się śmieję, zachwycam małymi rzeczami.

Wolny czas lubię też spędzać testując nowe przepisy kulinarne. Ostatnio odkrywam coraz więcej smaków kuchni roślinnej i doceniam nowe połączenia przypraw. Lubię spacerować, praktykować jogę i uważność w codziennym życiu.

Wieczorami i w podróżach lubię czytać książki, w ostatnim czasie poza tymi z tematów obszarów zawodowych wybieram głównie kryminały. A po całym zabieganym dniu cenię sobie chociaż chwilę odprężenia przy serialu na Netflixie 🙂