kontakt@katarzynadul.pl

O mnie

Witam Cię serdecznie!

Mam na imię Kasia i jestem certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB numer 1625), psychologiem, psychodietetykiem, dietetykiem oraz oraz terapeutą motywującym. Od ponad siedmiu lat pomagam w zmianie nawyków żywieniowych, w odzyskaniu kontroli nad jedzeniem oraz w realizacji celów zdrowotnych i dotyczących sfery osobistej. Jestem głęboko przekonana, że sposób odżywiania i masa ciała są wypadkową tego, co dzieje się na głębszym poziomie – myśli, emocji, przekonań. Oprócz sesji psychodietetycznych prowadzę psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym w zaburzeniach odżywiania, lękowych, stanach depresyjnych, zaburzeniach osobowości, problemach z niską samooceną.

Wszystko jednak zaczęło się od psychologii odżywiania się. Skąd wzięło się moje zainteresowanie tą dziedziną? Jest to proces, który uruchomił się gdy jeszcze byłam nastolatką. Wówczas próbowałam różnych metod, sposobów odżywiania na to, aby dobrze czuć się we własnym ciele. Efekty oczywiście były, jednak ciekawiło mnie co zrobić, aby zachować je na stałe. To były czasy gdy nie istniało pojęcie psychodietetyki, a wiedza z obszaru zdrowego odżywiania nie była tak dostępna, jak teraz. Wybierając pierwszy kierunek studiów poszłam za swoimi zainteresowaniami i zdecydowałam się na kierunek związany z żywieniem – studiowałam Technologię Żywności i Żywienie Człowieka. W trakcie studiów czułam, że samo żywienie to dla mnie za mało, a od dawna interesowałam się psychologią. Będąc na trzecim roku studiów dziennych rozpoczęłam studia na kierunku Psychologia, również stacjonarnie. Uczelnie znajdowały się na dwóch krańcach Warszawy, więc w tamtym czasie wymagało to ode mnie dużego zaangażowania. Studiowanie Psychologii to był zdecydowanie dobry wybór, pamiętam z jaką pasją uczyłam się do sesji. Na ostatnim roku Psychologii rozpoczęłam podyplomowe studia z Poradnictwa dietetycznego, a swoją pracę magisterską poświęciłam tematyce samooceny i zachowań jedzeniowych u kobiet z nadwagą i otyłością.W kolejnych latach poszerzyłam swoje wykształcenie m.in. o podyplomowe studia z Psychodietetyki, Studium Dialogu Motywującego. Prowadząc sesje psychodietetczne i dietyczne zauważyłam, że samo skupienie się na sferze jedzenia, to czasem za mało.  U wielu osób odżywianie jest czymś widocznym i dostępnym, jednak pod nim kryją się m.in. przekoniania na swój temat, różne doświadczenia, emocje, strategie. Trudności w obszarze jedzenia czasem są wierzchołkiem góry lodowej i tu wskazana jest głębsza praca, psychoterapeutyczna. Stąd też rozpoczęłam czteroletnie Studia Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Chciałam również pracować nie tylko z osobami mającymi trudności w obszarze jedzenia, ale również z tymi, którzy z jedzeniem radzą sobie dobrze. Dlatego prowadzę psychoterapię osób dorosłych z obniżonym nastrojem, lękami, stanami depresyjnymi, niskim poczuciem własnej wartości, na tzw. „zakręcie życiowym”.

MOJE WYKSZTAŁCENIE
I DOŚWIADCZENIE

Nie ma co ukrywać – lubię się uczyć 🙂 Dużo energii i serca włożyłam w swoje przygotowanie merytoryczne. Ukończyłam dwa kierunki studiów, trzy kierunki studiów podyplomowych i kilka solidnych szkoleń, wciąż chodzę na szkolenia, kursy, konferencje branżowe, superwizuję swoją pracę, czytam dużo książek i publikacji. Równie dużo wyniosłam ze spotkań indywidualnych z moimi klientami, słuchając historii, szukając z nimi najlepszych rozwiązań, wspierając ich w zmianach. Dzięki temu wypracowałam własny sposób pracy, integrujący moje wykształcenie oraz doświadczenie i jeszcze lepiej rozumiem oraz efektywniej pomagam.

Ukończyłam:

 • Psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego
 • Technologię Żywności i Żywienie Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
 • Poradnictwo dietetyczne – studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia
 • Psychodietetykę – studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS
 • Coaching Zdrowia i Żywienia – studia podyplomowe w Collegium Civitas
 • kurs Diet Coachingu akredytowany przez Izbę Coachingu
 • dwuletnie Studium Terapii Motywującej przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej oraz uzyskałam tytuł certyfikowanego Terapeuty Motywującego Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej
 • Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania organizowane przez Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania
 • szkolenie z zakresu Racjonalnej Terapii Zachowania organizowany przez Pracownię RTZ
 • szkolenia z interpretacji badań laboratoryjnych, dietoterapii chorób o podłożu autoimmunizacyjnym, postępowania żywieniowego w insulinooporności, bilansowania diet roślinnych, interwencji żywieniowych w zaburzeniach łaknienia
 • czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji

Posiadam ponad siedmioletnie doświadczenie w pracy indywidualnej. Zdobywałam je w poradniach dietetycznych i psychologiczno-psychiatrycznych.

PRYWATNIE

Dbam o relacje z bliskimi mi ludźmi, uwielbiam długie rozmowy, szczególnie przy dobrej kawie. Lubię się śmiać i zachwycać małymi rzeczami.

W wolnym czasie testuję nowe przepisy kulinarne, robię treningi siłowe i dbam o moje domowe rośliny.

Wieczorami i w podróżach lubię czytać książki, w ostatnim czasie poza tymi z tematów obszarów zawodowych wybieram głównie kryminały. A po całym zabieganym dniu cenię sobie chociaż chwilę odprężenia przy serialu na Netflixie 🙂